15 Mart - 4 Nisan
Başvuru Süreci
4 Nisan - 11 Nisan
Başvuruların Değerlendirilmesi
12 Nisan - 25 Nisan
Birinci Tur Oylama
26 Nisan - 2 Mayıs
İkinci Tur Oylama

8 Mayıs
Sonuçların Açıklanması

3 Mart 2010 Çarşamba

Altın Klavye Hakkında

Blogların yaygınlaşması ve öneminin artmasıyla tüm dünyada blogcuların dikkate alındığı, katıldığı, aracı edildiği organizasyonların sayısı arttı.

Bu organizasyonları düzenleyenler ise blogcuların kendilerinden çok reklamcılık firmaları oldu. Bunda etkili olan, internet kullanımının artmasıyla çok büyük bir pazar haline gelen internet reklamcılığının, internetteki gündemin belirlenmesinde en büyük rollerden birinin sahibi olan blogcular üzerinden hareket etmesiydi.

Küresel olarak bakıldığında da blog/blogcu organizasyonlarının en büyüğü olan web/blog ödülleri organizasyonları reklamcılık firmaları tarafından organize edilmişti. Bunun sonucunda ise düzenlenen organizasyonlarda blogculardan çok, reklam verenlerin istedikleri doğrultusunda hareket edildi.

Altın Klavye Blog Ödülleri, blogcuların düzenlediği blog organizasyonu olması yönüyle tüm diğer organizasyonlardan farklıdır. Para kazanma amaçlı olmayıp, en büyük amacı blogkürenin gelişimine katkı sağlamaktır.

Biz kimiz
Genişlemeye devam eden bir blogcu kadrosuyuz. Organizasyonun başlangıç adımını atan kişiler olarak, bizlerde blogcuyuz. Ortak noktamız, blogcu olmamız. Mükemmel olmadığımızın farkındayız. Sadece iyi birşeylerin başlangıç adımını atmak istiyoruz. Şu aşamada teklifimize evet cevabı ulaşan arkadaşlar arkadaşlar: Yılmaz Barış, Ahmet Burak Bal, Recep Hilmi Tufan

Kaynağımız
Kullandığımız sistemler ücretsiz olduğu için ciddi bir masrafımız yok. Tek kaynağımızda destek veren blogcu arkadaşların özverileridir.

Kategoriler
En çok ihtiyaç duyulan kategoriler olarak gördüğümüz 13 kategori belirledik. Bunlar kişisel, aile,dini,iş, hobi, eğlence, kültür,teknoloji, yemek, spor, haber, otoblog ve genel olarak saptanmıştır. Başvuru miktarına göre kategorilerden düşürülenler olabilir bu kategorideki bloglar uygun diğer kategorilere eklenir.

Organizasyonun Yol Haritası
Organizasyon belirtilen tarihlerde, belirtilen kategorilerde yapılacaktır. Başvuruda bulunan bloglar ilk olarak editörlerimiz tarafından uygun görülmesi üzerine organizasyona katılmaya hak kazanacaklardır. Daha sonra tüm internet kullanıcılarının oy verebileceği bir oylama düzenlenecektir. Oy vermede üye olma şartı olmayacaktır. Yeterli düzeyde oy alan adaylar ikinci etapda, özel bir jüri (şimdilik açıklamıyoruz) diyebileceğimiz seçilmiş kişilerden oluşan bir topluluk tarafından oylanacaktır. Oylama neticesinde derece alan bloglar yine belirtilen tarihte açıklanacaktır.

Editör'ün notu;
Kusursuz olmadığımızın farkındayız. Bu ilk deneyimimiz ve sadece iyi olamaya çabalıyor, iyi birşeylerin ilk adımını atmaya çalışıyoruz. Eksiklerimizde blogcu arkadaşlardan bize köstek değil, destek olamalarını rica ediyoruz. Domainleri alıp ilk adımı atan kişi olarak, organizasyonu daha iyi yapabilecek nitelikli arkadaşlara ileriki zamanlarda yerimi bırakabileceğimi belirtmek isterim.
Destek vermek isteyen arkadaşlar yilmazbarish[at]gmail[nokta]com adresinden benimle iletişime geçebilirler.

14 yorum:

Başvuru dedi ki...

Başvuru nasıl yapacağız?

A.Burak Bal dedi ki...

15 Mart'tan itibaren sitemizde başvuru bölümümüz aktif olacaktır.

ramazan dedi ki...

Güzel bir organizasyon.Kutlarım.

Mert dedi ki...

Heyecan verici bir çalışma, kutlarım.Umarım hakettiği ilgiyi görür.

Barış dedi ki...

Küçükte olsa bir ödül olmalı bence.

Şeker Mutfak-Asia Asiye Aksakal dedi ki...

Ne amaç ile böyle birşey yapıyorsunuz? Sonuçta kazanan ne olacak ki :)

Yılmaz Barış dedi ki...

Bu tür organizasyonlarla blogcular aktivitelerini biraz daha arttırıp, bloglarını dahaa fazla tanıtmaya çalışıyor...

Arkadaşlarını, sosyal çevresini haberdar ediyor. Blog kavramını daha fazla kişi idrak etmeye başlıyor, blogların ve blogcuların önemi daha iyi anlaşılıyor.
Blogcular kazanıyor. :)

Adsız dedi ki...

Hayırlı olsun. Size ve blogculara faydalı olmasını temenni ederim.

Banu'nun Dünyası dedi ki...

tebrik ederim, hepimiz için çok güzel adım bunlar

Sir.Monk3y dedi ki...

"Başvuru Süreci 15 Mart - 4 Nisan" demişsiniz, ben 5 Nisan, yani bugün ekledim blogum'u "Kişisel" Kategorisine. Kabul edilecekmiyim?

pelininstyle dedi ki...

Cok gec haberim oldu. yani bugun:( onumuzdeki seneye artik. cok iyi dusunmussunuz kutlarim.

Yılmaz Barış dedi ki...

@Sir.Monk3y
Maalesef.. takvim dışına çıkamayız...

Kemal ONUR dedi ki...

Çok güzel yapmışsınız:) Başarılar dilerim...

Fatih Polat dedi ki...

Yarışmayı sabırsızlıkla bekliyorum.
Diğer yarışmalardan farkı, oylamanın oranlarını paylaşmanızdır sanırım.

iyi çalışmalar.

Yorum Gönder